Bohaterowie


Hermiona Jean Granger
„Od jakiegoś czasu potrzebuję towarzystwa tylko samej siebie. Przebywanie z innymi ludźmi sprawia mi wręcz ból, którego nie jestem w stanie znieść. Przyjaciele już dawno przestali się dla mnie liczyć, bo to właśnie zawiedzenie się na nich jest najgorszą z możliwych krzywd tego świata.”


Dracon Lucjusz Malfoy
„Odcięcie się od wszystkich idei, w których było się wychowywanym przez całe życie w cale nie jest łatwe i nie da się tego zrobić od tak po prostu, z dnia na dzień. Jednak dla osoby, która wzbudziła w tobie nieznane dotąd uczucie ciepła w zamarzniętym sercu jesteś w stanie zrobić wiele. Nawet dokonać niemożliwego.”


Ginevra Molly Weasley
„Wierzę w to, że uda mi się pomóc najlepszej przyjaciółce w powrocie do siebie. Wiem, że ona nie chce przyjmować niczego ode mnie, a już szczególnie dobrych intencji, ale nie odpuszczę. Za bardzo mi na niej zależy – na tej prawdziwej.”


Bleise Zabini
„Odrobina humoru jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. W końcu ktoś musi wnosić odrobinę pozytywnej energii do środowiska w czasach, w których słońce przestało oświetlać świat. Nie oznacza to, że nie potrafię być poważny, kiedy wymaga tego ode mnie sytuacja.”
Harry James Potter
„Wiem, że zachowałem się jak najgorszy tchórz i moja gryfońska duma nie daje mi o tym zapomnieć. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że moim zachowanie straciłem najlepszą przyjaciółkę, dzięki której udało mi się przeżyć w najgorszych momentach życia. I nic nie mogę poradzić na to, że po tym wszystkim po prostu ze mnie zrezygnowała.”Pansy Parkinson
„Jakim cię ludzie zobaczą, takim cię opiszą. Pierwsze wrażenie wykreuje ich opinię o tobie, więc po co starać się to zmieniać? Ważne jest tylko, żeby cię szanowali i schodzili ci z drogi, kiedy idziesz korytarzem.”


Ronald Billius Weasley
„Nie żałuję tego, co zrobiłem. Nie jestem zwierzęciem, żebym musiał uganiać się za jedzeniem i wodą. A do niej kiedyś to dotrze. Po prostu potrzeba jej trochę czasu na zrozumienie, że dla przyjaciół powinno się chcieć jak najlepiej, a nie na odwrót.”


Syriusz Black
„Pomimo tego, co myśli, nie jestem jedyną osobą, która straciła wiarę w nią. Każdy z Zakonu Feniksa zdaje sobie sprawę, że jest jedyną nadzieją i właśnie dlatego chcą ją powstrzymać przed działaniem – żeby przypadkiem to wszystko nie zaszło za daleko i nie poświęciła się za bardzo.”


Remus Lupin
„Powinna w końcu zrozumieć, że martwię się o nią jak o mało którą osobę z mojego życia. To mi zaufała, kiedy to wszystko się zaczęło. To właśnie do mnie przyszła, kiedy zrobiła coś, czego nie powinna. I to właśnie ja postaram się ze wszystkich sił odzyskać jej zaufanie do mojej osoby.”
Neville Longbottom
“Nigdy więcej nie pozwolić pomiatać sobą I nie dać zepchnąć się na drugi plan. W końcu udało mi się wydorośleć, nabrałem pewności siebie. Mam nadzieję, że mój plan  uda się wprowadzić w życie. W innym przypadku… Nie mam nawet pjęcia, co mogłoby być w innym przypadku!”Luna Lovegood
“Moja pomoc na niewiele się zda, ponieważ ostatnio nie widuję żadnych magicznych stworzeń, które mogłyby mi pomóc w ocenie sytuacji. Niecierpliwie czekam na zakończenie wojny między innymi ze względu na nie. Bez nich czuję się tak bardzo samotna.”Lavender Brown
“Teraz, kiedy ona skupia się głównie na sobie, mogę w końcu zabrać się za niego. Nie przegapię takiej okazji, bo może się więcej nie powtórzyć, a mi naprawdę na nim zależy. Szkoda, że on tego nie widzi.”


Cho Chang
“Sama nie wiem, czego chcę. Boli mnie strata jednego, ale kiedy ten drugi stoi obok czuję dokładnie to samo, co przy pierwszym. Nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Chyba najlepiej będzie nie wychodzić przed szereg. Przynajmniej mam pewność, że nie sprawię nikomu bólu, który sama czuję.”


Severus Snape
“Doprowadzę plan Dumbledore‘a do samego końca. Pomimo przeciwności, które spotykają mnie na każdym kroku. Przecież nie robię tego dla siebie, tylko dla niej. I na pewno w ostatnim momencie życia będę widział jej oczy.”


Minerva McGonagall
“Hogwart to szkoła, która pamięta wiele wzlotów i upadków – zarówno swoich, jak i magicznego świata. Wychowała już kilkanaście pokoleń czarodziei i czarownic. Nie pozwolę, żeby to wszystko poszło w zapomnienie.”


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz